Zuraw Gdańsk

logoz

Znamy składy wszystkich drużyn, które wystąpią w European Team Speedway Championship w Gdańsku i Pardubicach

Wiemy już w  jakich składach pojadą wszystkie drużyny podczas tegorocznej edycji European Team Speedway Championship. Już 15 kwietnia w Finale A zobaczymy zawodników z Francji, Łotwy, Szwecji oraz Polski. Równie ciekawie zapowiada się Final B w Pardubicach, gdzie zaprezentują się reprezentacje: Czech, Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Awans do Wielkiego Finału (22 kwietnia w niemieckim Stralsund) uzyskają zwycięzcy zawodów w Polsce i Czechach, a także drużyna z drugich miejsc – z lepszym dorobkiem punktowym.

 

Zawody w Gdańsku odbędą się o godzinie 14.00 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Żużlowcy prowadzeni przez trenera – Rafała Dobruckiego przystąpią do rywalizacji jako faworyci, ale patrząc na składy pozostałych drużyn, Polacy podczas European Team Speedway Championship Final A nie będą mieć łatwego zadania.

– Zawsze trzeba mieć szacunek do przeciwników i nie pozwalamy sobie na żadną nonszalancję. Zawodników mamy bardzo dobrych, można powiedzieć, że mieszankę doświadczenia z młodością. Liczę, że zawody w Gdańsku przebrniemy z dobrym skutkiem i będziemy mieli szansę walczyć o zwycięstwo w Stralsund. Mamy skład, który może dużo zdziałać – mówi Rafał Dobrucki, trener Reprezentacji Polski.

Na papierze najgroźniejszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych wydają się być Szwedzi. Ale także Łotysze oraz Francuzi mogą zabrać sporo punktów. W Gdańsku na pewno będzie ciekawie.

Składy drużyn

SZWECJA
1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Lindbäck
3. Jacob Thorssell
4. Oliver Berntzon
17. Philip Hellström-Bängs (U-21)
Menedżer: Morgan Andersson

ŁOTWA
5. Andzejs Lebedevs
6. Jevgenijs Kostigovs
7. Daniils Kolodinskis
8. Olegs Mihailovs
18. Francis Gusts (U-21)
Menedżer: Vladimirs Ribnikovs

POLSKA
9. Szymon Woźniak
10. Jakub Miśkowiak
11. Jarosław Hampel
12. Dominik Kubera
19. Wiktor Przyjemski (U-21)
Menedżer: Rafał Dobrucki

FRANCJA
13. David Bellego
14. Dimitri Berge
15. Mathieu Tresarrieu
16. Steven Goret
20. Mathias Tresarrieu (U-21)
Menedżer: Laurent Sambarrey

Emocji z pewnością nie zabraknie także u naszych południowych sąsiadów. To właśnie w Pardubicach zaprezentują się srebrni i brązowi medaliści zeszłorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy, czyli Duńczycy i Brytyjczycy, którym szyki zechcą pokrzyżować głodni sukcesów Czesi i Ukraińcy.

WIELKA BRYTANIA
1. Daniel Bewley
2. Adam Ellis
3. Tom Brennan
4. Richie Worrall
17. brak zawodnika
Menedżer: Oliver Allen

 

DANIA
5. Mikkel Michelsen
6. Rasmus Jensen
7. Frederik Jakobsen
8. Andreas Lyager
18. Emil Breum (U-21)
Menedżer: Nicki Pedersen

CZECHY
9. Jan Kvéch
10. Eduard Krčmář
11. Petr Chlupač
12. Václav Milik
19. Daniel Klima (U-21)
Menedżer:  Zdenĕk Schneiderwind

UKRAINA
13. Marko Levishyn
14. Vitalii Lysak
15. Stanislav Ogorodnik
16. Nazar Fedorchuk
20. Nazar Parnitskiy (U-21)
Menedżer: Sergey Liatosinskyy

Z obu turniejów awans do Wielkiego Finału w Stralsundzie uzyskają zwycięzcy. Kwalifikację otrzyma także drużyna z lepszym bilansem z drugich miejsc. Reprezentacja Niemiec ma z urzędu zapewniony udział w Wielkim Finale. Jego triumfator otrzyma okazały puchar przechodni.

Można już kupować bilety na zawody w Gdańsku. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronach: bilety.speedwayevents.pl oraz ebilet.pl.

Ceny biletów na zawody w Gdańsku

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna

Normalne – 60 zł

Ulgowe – 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13.00. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 7 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet DME Gdańsk 2023”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.