Zuraw Gdańsk

logoz

Znamy składy na Finał Mistrzostw Europy Par w Opolu. Przemysław Pawlicki, Szymon Woźniak i Mateusz Cierniak powalczą o medal dla Polski

Poznaliśmy składy wszystkich drużyn, które wezmą udział w European Pairs Speedway Championship Final – Opole 2023. Polacy o 16. medal w historii kontynentalnego czempionatu w jeździe parami powalczą w zestawieniu: Przemysław Pawlicki, Szymon Woźniak i Mateusz Cierniak. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Danii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Zawody już 1 października o godzinie 14.00 w Opolu. Bilety są dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Menedżerowie wszystkich reprezentacji mieli czas do północy 20 września, by podać nazwiska zawodników, którzy będą walczyć o medale w Finale Mistrzostw Europy Par. Polacy, jako gospodarze turnieju występ w nim mieli zapewniony z urzędu.

Pozostałe zespoły rywalizowały w półfinałach o awans do tych prestiżowych zawodów. W lipcu, na torze w fińskiej miejscowości Varkaus, triumfowali Duńczycy przed ekipą gospodarzy i Wielką Brytanią. Z kolei w sierpniu, uczestników drugiego półfinału, gościło węgierskie Nagyhalasz. Tam niespodziewanie wygrali Włosi, wyprzedzając Łotyszy i Słoweńców.

Opolski finał będzie miał typową formułę turnieju par. Odbędzie się 21 biegów – każdy spotka się z każdym. Ostateczna klasyfikacja zostanie ustalona na podstawie sumy punktów.

Składy drużyn

Wielka Brytania

1. Tom Brennan

2. Adam Ellis

15. Jordan Jenkins

Menedżer: Oliver Allen

Słowenia

3. Matic Ivačič

4. Anže Grmek

16.

Menedżer: Gregor Arnšek

Włochy 

5. Paco Castagna

6. Nicolas Covatti

17.

Menedżer: Alessandro Dalla Valle

Polska

7. Przemysław Pawlicki

8. Szymon Woźniak

18. Mateusz Cierniak

Menedżer: Rafał Dobrucki

Dania

9. Rasmus Jensen

10. Mads Hansen

19.

Menedżer: Nicki Pedersen

Łotwa

11. Andzejs Lebedevs

12. Jevgenijs Kostigovs

20. Daniils Kolodinskis

Menedżer: vacat

Finlandia

13. Timo Lahti

14. Jesse Mustonen

21. Antii Voulas

Menedżer: Tomi Nevanperä

W historii Mistrzostw Europy Par Polacy mają w sumie na koncie 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Opolski finał będzie trzecim w historii organizowanym w Polsce. W obu poprzednich przypadkach – w Gdańsku i Pile – wygrywali gospodarze i wypada podtrzymać chlubną tradycję triumfów na własnej ziemi.

Warto też na sam koniec sezonu wesprzeć Polaków w drodze po kolejne laury. Można już kupować bilety na zawody w Opolu. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronie http://bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów na European Pairs Speedway Championship

Trybuna Główna – 70 zł

Pozostałe Sektory

Normalne – 35 zł

Ulgowe – 25 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-17 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 25 września – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet MEP Opole”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.