Zuraw Gdańsk

logoz

Znamy składy drużyn na HN Nowak GmbH DME! Polacy ze Zmarzlikiem

Poznaliśmy składy wszystkich drużyn na zaplanowane 22 kwietnia HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship. Pod koniec zeszłego tygodnia awans do Wielkiego Finału zapewnili sobie broniący tytułu Polacy, których w sobotę wzmocni aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, a także Duńczycy i Brytyjczycy. Stawkę uzupełniają gospodarze – Niemcy. Początek zawodów w Stralsundzie o godzinie 14.00. Bilety do nabycia w kasach stadionu od 9.30.

Menedżerowie poszczególnych zespołów ogłosili już składy na turniej, który zdecyduje o tegorocznym podziale medali Drużynowych Mistrzostw Europy. Niemców w komplecie reprezentować będą zawodnicy startującego w polskiej 1. lidze zespołu Trans MF Landshut Devils. Jednej zmiany w stosunku do minionej niedzieli dokonali Brytyjczycy, których skład rozszerzył się o rezerwowego. Na to miejsce Oliver Allen nominował Dana Gilkesa. Żadnej roszady nie przeprowadził za to Nicki Pedersen, który w roli menedżera Duńczyków stanie przed szansą wywalczenia pierwszego medalu.

Najwięcej zmian dokonał za to Rafał Dobrucki. W porównaniu z Finałem A w Gdańsku postanowił zamienić Jakuba Miśkowiaka na trzykrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, a na pozycji zawodnika U21 zmienił Wiktora Przyjemskiego na Bartłomieja Kowalskiego. Kapitanem zespołu będzie Jarosław Hampel.

– To już jest bezpośrednia walka o medale i dlatego wystawiamy możliwie najmocniejszy skład. Jarek, Szymon i Dominik wraz z młodzieżą udowodnili w Gdańsku, że zasługują na jazdę w Wielkim Finale. W naszej kadrze nie mogło też zabraknąć Bartosza Zmarzlika, a postanowiłem również zabrać do Niemiec Bartka Kowalskiego, który nabiera doświadczenia w poważnych imprezach. Naszym celem jest oczywiście obrona tytułu, lecz wiem, jak trudne to będzie zadanie. Jedziemy jednak powalczyć o złoto – powiedział Rafał Dobrucki, menedżer reprezentacji Polski, która w ubiegłym roku wygrała pierwszą edycję European Team Speedway Championship na torze w Poznaniu, wyprzedzając Danię i Wielką Brytanię.

Składy drużyn

WIELKA BRYTANIA
1. Dan Bewley
2. Adam Ellis
3. Tom Brennan
4. Richie Worrall
17. Dan Gilkes
Menedżer: Oliver Allen

POLSKA
5. Bartosz Zmarzlik
6. Jarosław Hampel
7. Szymon Woźniak
8. Dominik Kubera
18. Bartłomiej Kowalski

Menedżer: Rafał Dobrucki

NIEMCY
9. Kai Huckenbeck
10. Erik Riss
11. Martin Smoliński
12. Norick Blödorn
19. Erik Bachhuber

Menedżer: Herbert Rudolph

DANIA
13. Mikkel Michelsen
14. Frederik Jakobsen
15. Rasmus Jensen
16. Andreas Lyager
20. Emil Breum

Menedżer: Nicki Pedersen

Bilety

Bilety na Wielki Finał dostępne będą wyłącznie w stadionowych kasach. Początek sprzedaży w dniu zawodów o 9.30.

Bilet normalny – 45 €
Bilet ulgowy – 35 €