Zuraw Gdańsk

logoz

ZAPRASZAMY NA PUCHAR BURMISTRZA SANOKA – 20.02.2022 – POZNALIŚMY LISTĘ STARTOWĄ!

Po emocjach związanych z pierwszym finałem European Individual Ice Speedway Championship, w niedzielę na torze w Sanoku znów usłyszymy dźwięk motocykli specjalistów od jazdy na lodzie. O 12.45 rozpocznie się turniej towarzyski o Puchar Burmistrza Sanoka. Na zawody zapraszają Miasto Sanok, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl. Trwa sprzedaż biletów online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniach zawodów wejściówki można też kupić stacjonarnie od godziny 10.00.

Ice Speedway w świetnym stylu wrócił do Sanoka po ośmiu latach przerwy. Pierwszy z dwóch finałów tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy wzbudził duże zainteresowanie kibiców, przynosząc im masę sportowych emocji. Zwycięstwo Dmitriya Soliannikova nie podlegało dyskusji. Rosjanin był zdecydowanie najszybszy, wygrywając wszystkie swoje biegi. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak Vladimir Fadeev, z kolei na trzecim jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce – Harald Simon (Austria). Jedyny Polak – Michał Knapp – zajął dwunaste miejsce. Medalistów poznamy 19 marca, gdy drugi z turniejów finałowych odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Jednak już w niedzielę, 20 lutego, o 12.45 czeka nas kolejna dawka emocji, związanych z ice speedwayem. O tej godzinie rozpocznie się rywalizacja w turnieju indywidualnym o Puchar Burmistrza Sanoka. Weźmie w niej udział 12 zawodników, którzy czeka najpierw 12 wyścigów fazy zasadniczej, a następnie czołowa ósemka będzie rywalizować w półfinałach. Po dwóch najlepszych zawodników z każdego biegu tej fazy turnieju wejdzie do wielkiego finału, którego wyniki ostatecznie rozstrzygną kolejność czołowej czwórki, a tym samym wyłonią zwycięzcę.

Lista startowa

 1. Benedikt Monn (Niemcy)
 2. Mikko Jetsonen (Finlandia)
 3. Harald Simon (Austria)
 4. Franz Mayerbüchler (Niemcy)
 5. Michał Knapp (Polska)
 6. Dmitriy Soliannikov (Rosja)
 7. Jasper Iwema (Holandia)
  8. Niek Schaap (Holandia)
  9. Lukáš Hutla (Czechy)
  10. Vladimir Fadeev (Rosja)
  11. Jimmy Olsén (Szwecja)
  12. Jo Saetre (Norwegia)
  R1. Jiří Wildt (Czechy)

 

Trwa sprzedaż biletów na niedzielne wydarzenie w Sanoku. Sprzedaż odbywa się w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Tuż przed zawodami, od godziny 10.00, w wejściówki będzie można się zaopatrzyć także stacjonarnie. Szukajcie mobilnego punktu ebilet.pl, ustawionego od strony bramy głównej przy ul. Królowej Bony.

Szczegółowy cennik:

Puchar Burmistrza Sanoka – 20 lutego

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

299 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

39 zł – normalny

29 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

29 zł – normalny

19 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Program zawodów – 20 zł

Dodatkowe informacje

a) Dzieciom do lat 6 przysługuje bezpłatne wejście na obiekt pod opieką posiadającego bilet opiekuna

b) W punktach gastronomicznych na obiekcie obowiązuje sprzedaż bezgotówkowa za pomocą specjalnych kuponów, które będzie można nabyć na terenie obiektu.

c) W dniu zawodów, na co najmniej 90 minut przed ich rozpoczęciem, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. 

Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 30 % pojemności obiektu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).