Zuraw Gdańsk

logoz

Turniej siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie” już za nami. Poznaliśmy zwycięzców

W niedzielę, 24 lipca plaża w Brzeźnie po raz kolejny była areną ciekawych rozgrywek w siatkówce plażowej. Na czterech boiskach po prawej stronie molo, gdzie codziennie można spotkać trenujących sympatyków tej dyscypliny, zagrało 13 par żeńskich oraz 15 męskich. Na siatkarskie zmagania zaprosiły Stowarzyszenie Żuraw, Gdański Ośrodek Sportu.Zawodniczki i zawodnicy, którzy w niedzielne przedpołudnie stawili się na boiska w Brzeźnie, rywalizowali w rozgrywkach przeprowadzonych systemem brazylijskim, przy którym dwie porażki eliminują duet z dalszej rywalizacji.Po kilkugodzinnych zmaganiach w finale mężczyzn para Piotr Ilewicz / Sławomir Grajewski pokonała parę Roman Grzelak / Marek Rogiński. W walce o trzecie miejsce para Mikołaj Lange / Przemysław Wawer okazała się lepsza od Tymoteusza Podziewskiego i Michała Ryńskiego.

Najlepsi panowie drugiego turnieju siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”

Rywalizację pań wygrał duet składający się z libero kadry kraju Moniki Jagły oraz Klaudii Parczyńskiej, zwyciężając panie Dominikę Horbacz / Magdę Koper. Bój o najniższe miejsce na podium wygrały Patrycja Deja / Agnieszka Gavio pokonując parę Urszulę Bobel i Wiktorię Stępień.

Najlepsze panie drugiego turnieju siatkówki plażowej „Zagraj o zdrowie”

Oprócz miana najlepszych par turnieju „Zagraj o zdrowie”, zawodniczki i zawodnicy zajmujący miejsca na podium otrzymali nagrody finansowe: I miejsce – 500 PLN/para, II miejsce – 300 PLN/para, II miejsce – 200 złotych/PLN.

Kolejne turnieje zaplanowane zostały na 7 i 21 sierpnia. Zapisy będą prowadzone bezpośrednio przed zawodami. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Patronat turnieju: Ministerstwo Sportu i Turystyki, trojmiasto.pl