Zuraw Gdańsk

logoz

Polska Szkoła Żużla w Gdańsku, Toruniu oraz Bydgoszczy. Zaprasza trener Rafał Dobrucki 24.09.2021

Projekt pod nazwą „Polska Szkoła Żużla” zagości 3 października do Gdańska, a 9 i 10 października do Torunia. Młodych kandydatów na żużlowców, zrzeszonych w klubach i jeżdżących na motocyklach klasy 80-125 cc, na zajęcia dydaktyczne oraz praktyczne zaprasza trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki. Imprezy organizuje Speedwayevents.pl, a głównym partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Polska Szkoła Żużla to cykl żużlowych warsztatów, mający na celu doskonalenie umiejętności najzdolniejszych zawodników, próbujących dziś swoich sił na mini-torach. W każdej z lokalizacji tegorocznego cyklu czeka po 16 miejsc dla chętnych do udziału w zajęciach adeptów sportu żużlowego, przy czym pewna ich pula jest zagwarantowana dla klubów-gospodarzy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Program warsztatów przewiduje część dydaktyczną, a także praktyczną pod okiem trenera Rafała Dobruckiego oraz Roberta Kościechy (dla każdego zawodnika przewidziano indywidualne sesje treningowe), ćwiczenia uzupełniające, wykłady, konsultacje oraz porady dietetyka i psychologa, dostęp do materiałów szkoleniowych i wreszcie rywalizację sportową w formie turniejów.

– Każda inicjatywa, wspierająca rozwój młodych adeptów sportu żużlowego, jest godna pochwały i z przyjemnością przyjąłem propozycję udziału w tym projekcie, gdzie odpowiadam za zawartość merytoryczną treningów na torze. Będę też oczywiście do dyspozycji uczestników, których serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zajęciach Polskiej Szkoły Żużla – powiedział trener Rafał Dobrucki, trener reprezentacji Polski.

– Jednym z elementów naszej misji jest dbałość o rozwój sportu żużlowego w Polsce i najzdolniejszego narybku, próbującego swoich sił w tej dyscyplinie. Dlatego zrodził się pomysł realizacji projektu o nazwie Polska Szkoła Żużla i zaangażowania do niego trenera narodowej reprezentacji Rafała Dobruckiego, którego nazwisko powinno być sporym magnesem dla żużlowej młodzieży. Realizacja projektu jest możliwa także dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla wszystkich” – mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

 

Kluby, które współpracują z marką Speedwayevents.pl przy okazji organizacji wspomnianych wydarzeń, będą – w dniu zawodów na swoim torze – prowadzić nabór do prowadzonych przez siebie szkółek żużlowych. Wszyscy chętni dowiedzą się od miejscowych szkoleniowców jak zacząć przygodę ze speedwayem, jakie trzeba mieć predyspozycje do uprawiania tego sportu, będą także mieli okazję do zapoznania się z budową i specyfiką żużlowego motocykla.

Zajęcia zarówno w Gdańsku, jak i Toruniu rozpoczynać się będą o godzinie 10.00. Dla każdego z wydarzeń obowiązuje osobna lista zgłoszeniowa. W temacie wiadomości zainteresowani proszeni są o wpisanie nazwy miasta lub miast, w których chcą uczestniczyć w zajęciach. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem biuro@zurawgdansk.pl.