Zuraw Gdańsk

logoz

Na Nogach i Kołach wokół Pachołka

VO2Max MTB Team Gdańsk wraz z marką mass events zorganizowały wspólnie w Oliwie dwie imprezy rekreacyjno-masowe pod nazwą „Na Nogach i Kołach wokół Pachołka”. W sobotę rywalizowali biegacze, w niedzielę odbyły się zmagania kolarzy w wyścigach MTB XC. Partnerami głównymi wydarzenia byli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Gdańsk. Start i meta zlokalizowano w Lasach Oliwskich, w okolicy ulicy Tatrzańskiej.

“Na nogach i kołach wokół Pachołka” to wydarzenie, które wyszło naprzeciw oczekiwaniom entuzjastów aktywnego spędzania czasu na dwa najpopularniejsze sposoby – na własnych nogach oraz rowerowych kołach. Leśne trasy w okolicy wzgórza Pachołek w Gdańsku Oliwie, gdzie piękno przyrody łączy się ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu, to idealne miejsce na tego typu rekreację.

Potwierdziła to frekwencja i atmosfera panująca wśród biegaczy cross country, którzy w sobotę od rana zmagali się z wymagającą trasą, ułożoną przez fachowców z Vo2max MTB Team. Było wiele wylanego potu, mnóstwo emocji, ale i satysfakcji, której nie ukrywali startujący tuż za linią mety. Na największe słowa uznania zasłużyła najstarsza uczestniczka – pani Zofia Chojnicka (rocznik urodzenia – 1936!). Energii i hartu ducha może pozazdrościć jej każdy!

To jednak nie był koniec emocji. W niedzielę malownicze trasy w Oliwie przejęli we władanie kolarze MTB. Wystartowało ich stu pięćdziesięciu sześciu. Od najmłodszych po elitę. Sportowy poziom był bardzo wysoki w każdej kategorii wiekowej, do tego doszedł element widowiskowości i rywalizacji fair play. Ważne też, że na wymagającej trasie przydarzył się tylko jeden – na szczęście niegroźny – wypadek.

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na burzę braw. Atmosfera była wspaniała, zabawa przednia. Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Nagrody finansowe (identyczne w przypadku Cross Country oraz MTB XC)

1 miejsce ELITA K – 1000 zł; 2 miejsce ELITA K – 750 zł; 3 miejsce ELITA K – 500 zł; 4 miejsce ELITA K – 200 zł; 5 miejsce ELITA K – 150 zł; 6 miejsce ELITA K – 100 zł.

1 miejsce ELITA M – 1000 zł; 2 miejsce ELITA M – 750 zł; 3 miejsce ELITA M – 500 zł; 4 miejsce ELITA M – 200 zł; 5 miejsce ELITA M – 150 zł; 6 miejsce ELITA M – 100 zł