Zuraw Gdańsk

logoz

„Na Nogach i Kołach wokół Pachołka” 2022

VO2Max MTB Team Gdańsk wraz z marką mass events przed niespełna rokiem zorganizowały wspólnie w Oliwie dwie imprezy rekreacyjno-masowe pod nazwą „Na Nogach i Kołach wokół Pachołka”. W sobotę rywalizowali biegacze, w niedzielę odbyły się zmagania kolarzy w wyścigach MTB XC. W tym roku spotkamy się ponownie – 10 i 11 września! Start i metę zlokalizowano w Lasach Oliwskich, w okolicy ulicy Tatrzańskiej. Zamienimy jedynie kolejność – tym razem zaczną kolarze, a skończą biegacze.  Partnerzy główni wydarzenia to Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Gdańsk.

“Na nogach i kołach wokół Pachołka” to wydarzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom entuzjastów aktywnego spędzania czasu na dwa najpopularniejsze sposoby – na własnych nogach oraz rowerowych kołach. Leśne trasy w okolicy wzgórza Pachołek w Gdańsku Oliwie, gdzie piękno przyrody łączy się ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu, to idealne miejsce na tego typu rekreację.

Potwierdziła to frekwencja i atmosfera panująca przed rokiem. Zarówno wśród biegaczy cross country, którzy zmagali się z wymagającą trasą. Było wiele wylanego potu, mnóstwo emocji, ale i satysfakcji, której nie ukrywali startujący tuż za linią mety. Na największe słowa uznania zasłużyła najstarsza uczestniczka – pani Zofia Chojnicka (rocznik urodzenia – 1936!). Energii i hartu ducha może pozazdrościć jej każdy!

To jednak nie był koniec emocji. Dzień później malownicze trasy w Oliwie przejęli we władanie kolarze MTB. Wystartowało ich stu pięćdziesięciu sześciu. Od najmłodszych po elitę. Sportowy poziom był bardzo wysoki w każdej kategorii wiekowej, do tego doszedł element widowiskowości i rywalizacji fair play. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na burzę braw.

Atmosfera była wspaniała, zabawa przednia. To nas zmotywowało, by “Na Nogach i Kołach wokół Pachołka” zorganizować ponownie. Spotkamy się w tym samym miejscu, nieco wcześniej bo 10 i 11 września. Jesteśmy pewni, że czeka nas wspaniała impreza. W sobotę trasami zawładną kolarze MTB, a w niedzielę biegacze cross country. Serdecznie zapraszamy wszystkich, niezależnie od roku urodzenia i umiejętności. Nie tylko przecież dorośli, ale także dzieci i młodzież będą mogli rywalizować w swoich przedziałach wiekowych. Mile widziane będą reprezentacje szkół i uczelni wyższych.

Będzie o co powalczyć. Nagrody rzeczowe czekają na zawodników, którzy staną na podium we wszystkich kategoriach, a dla zawodników kategorii Elite także nagrody finansowe.

 Nagrody finansowe (identyczne w przypadku Cross Country oraz MTB XC)

1 miejsce ELITA K – 1000 zł; 2 miejsce ELITA K – 750 zł; 3 miejsce ELITA K – 500 zł; 4 miejsce ELITA K – 200 zł; 5 miejsce ELITA K – 150 zł; 6 miejsce ELITA K – 100 zł.

1 miejsce ELITA M – 1000 zł; 2 miejsce ELITA M – 750 zł; 3 miejsce ELITA M – 500 zł; 4 miejsce ELITA M – 200 zł; 5 miejsce ELITA M – 150 zł; 6 miejsce ELITA M – 100 zł

Zapisywać można się przez system elektronicznezapisy.pl. Osoby niepełnoletnie – udział bezpłatny (warunkiem dostarczenie zgody rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w imprezie – formularz do pobrania). Osoby pełnoletnie obowiązuje opłata startowa:

Do 25 sierpnia 2022 r. – 60 zł.

Od 26 sierpnia do 2 września 2022 r. – 75 zł.

Od 3 do 9 września – 95 zł.

Zapisy grupowe dla 5 i więcej osób do 2 września 2022 r. – 50 zł od osoby