Zuraw Gdańsk

logoz

Michał Knapp podpisał kontrakt z Żurawiem Gdańsk

Polski żużlowiec, specjalista od ice speedwaya, Michał Knapp ma nowy klub. Podpisał dwuletni kontrakt z Żurawiem Gdańsk.

Pochodzący z Radzynia Chełmińskiego zawodnik będzie reprezentował Polskę podczas European Individual Ice Speedway Championship, którą to imprezę zaplanowano 21 marca 2020 roku w Tomaszowie Mazowiecki. Oficjalną nominację do drużyny narodowej otrzyma w najbliższą sobotę, podczas posiedzenia prezydium zarządu Polskiego Związku Motorowego.

– Gdańsk to piękne miasto, które bardzo mi się podoba. Dlatego cieszę się, że będę reprezentował barwy klubu z grodu nad Motławą – powiedział Michał Knapp, który obecnie – razem z bratem Arkadiuszem – przygotowuje się do startu w Tomaszowie Mazowieckim. – Najwięcej pracy mamy przy sprzęcie, codziennie jest co robić, kompletujemy też części. Arek to najlepszy mechanik w Polsce, jeśli chodzi o sprzęt do ice speedwaya i jestem przekonany, że jego zaangażowanie i wiedza przyniosą właściwe efekty. Najbardziej obecnie brakuje mi odpowiedniej pogody, by móc chociażby pojeździć po zamarzniętym jeziorze. Ale czynione są starania, bym wkrótce potrenował na lodowych torach poza granicami kraju – dodał.

Michał Knapp podpisał 30 stycznia dwuletnią umowę z powstałym w 2018 roku Stowarzyszeniem Żuraw Gdańsk, znajdującym się w strukturach członkowskich Polskiego Związku Motorowego. Knapp to pierwszy zawodnik, który będzie reprezentował jego barwy.

Kibicom przypominamy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki można nabywać na stronach internetowych: bilety.speedwayevents.pl