Zuraw Gdańsk

logoz

Lista startowa na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela!

Poznaliśmy listę startową na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Zawody zaplanowano na Lany Poniedziałek, 1 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu. Bilety wciąż są w sprzedaży online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

W zawodach tradycyjnie wystąpi cała krajowa czołówka. Nominacje do startu w zawodach przyznała Główna Komisja Sportu Żużlowego na skutek sugestii trenera reprezentacji Polski Rafała Dobruckiego.

Turniej w Opolu to jednocześnie krajowa eliminacja do startu w Indywidualnych Mistrzostwach Świata i Europy. Będzie też generalnym sprawdzianem dla kadrowiczów, którzy 6 kwietnia w Grudziądzu będą bronić tytułu Drużynowych Mistrzów Starego Kontynentu. Po turnieju w Opolu poznamy skład Biało-Czerwonych na te zawody.

Lista startowa

1. Szymon Woźniak (Stal Gorzów)
2. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra)
3. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa)
4. Oskar Fajfer (Stal Gorzów)
5. Janusz Kołodziej (Unia Leszno)
6. Wiktor Przyjemski (Motor Lublin)
7. Maciej Janowski (Sparta Wrocław)
8. Piotr Pawlicki (Falubaz Zielona Góra)
9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
10. Bartosz Zmarzlik (Motor Lublin)
11. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław)
12. Dominik Kubera (Motor Lublin)
13. Przemysław Pawlicki (Falubaz Zielona Góra)
14. Bartosz Smektała (Unia Leszno)
15. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)
16. Patryk Dudek (KS Toruń)
Rezerwowi
17. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa)
18. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)

Historia

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik ma z kolei na koncie trzy triumfy wywalczone w latach 2020, 2021 i 2022. Przed rokiem musiał jednak uznać wyższość innego z naszych czołowych zawodników – Macieja Janowskiego, który tym samym powtórzył swój wyczyn z 2013 roku.

Nie ma za to wśród triumfatorów Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego przed trzema laty pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od sezonu 2021 Finał Turnieju o Złoty Kask. Pierwsze, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe odbyły się w Zielonej Górze, następne już tylko w rodzinnym mieście mistrza.

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Opolu.  W wejściówki można zaopatrzyć się online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Ceny biletów

Trybuna Główna

80 zł

Pozostałe sektory

50 zł – normalny

40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – tylko do dziś, czyli 20 marca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet Złoty Kask 2024”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.