Zuraw Gdańsk

logoz

Impreza w Tomaszowie Mazowieckim przełożona z powodu zagrożenia koronawirusem!

European Individual Ice Speedway Championship w Tomaszowie Mazowieckim przełożona na skutek decyzji wojewody łódzkiego z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Na podstawie komunikatu Premiera Mateusza Morawieckiego i skutkującej w ślad za tym decyzji wojewody łódzkiego, zakazującej organizacji imprez masowych z udziałem publiczności na terenie województwa łódzkiego, z powodu wystąpienia zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, zawody European Individual Ice Speedway Championship, zaplanowane w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca 2020 roku o godzinie 17.00, nie odbędą się w tym terminie. Trwają procedury nad znalezieniem nowej daty dla tej imprezy.

 „Wymieniona impreza ma charakter międzynarodowy (…), stąd należy spodziewać się przyjazdu uczestników z miejsc, w których potwierdzono zachorowania na Covid-19. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wśród uczestników wydarzenia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego ww. chorobę. Na podstawie rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 r., będącej wynikiem analizy sytuacji epidemiologicznej, organizacja imprezy masowej z udziałem publiczności stanowi duże ryzyko wystąpienia ogniska koronawirusa SARS-CoV-2 mającego negatywny wpływ na zdrowie i życie osób” – czytamy m.in. w komunikacie przesłanym przez Wojewodę Łódzkiego.

 W związku z powyższym FIM-Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl wspólnie podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w Tomaszowie Mazowieckim w pierwotnie zaplanowanym terminie.

 – Decyzję Wojewody Łódzkiego przyjęliśmy z pełnym zrozumieniem, kwestie bezpieczeństwa są absolutnie priorytetowe w obecnej sytuacji. Wspólnie natomiast uznaliśmy, że przeprowadzenie turnieju bez udziału publiczności nie ma sensu. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji i bardziej sprzyjające okoliczności. I wtedy ogłosić nowy termin dla tej imprezy – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

 Informacja dla kibiców odnośnie zwrotu pieniędzy za bilety – zostanie on dokonany drogą elektroniczną – na konta lub karty, w zależności od wybranego sposobu płatności.