Zuraw Gdańsk

logoz

Finałem Brązowego Kasku obędzie się w Tarnowie!

W czwartek 16 czerwca o na torze w Tarnowie rozegrany zostanie finał Brązowego Kasku. Ciekawie zapowiadające się zawody zaplanowano na 16:30.

Turniej o Brązowy Kask to jedna z najbardziej prestiżowych polskich indywidualnych imprez młodzieżowych. Od 1976 roku niemal nieprzerwanie, corocznie zawodnicy do 19 roku życia rywalizują o miano tego najlepszego. Liderem łącznej klasyfikacji jest Rafał Okoniewski, trzykrotny triumfator. Zwyciężył on w roku 1997 i kolejno w 1998 i 1999. Turniej ten, to często jedno z pierwszych przetarć dla młodych zawodników, dla  których wygrana staje się motywacją do dalszej ciężkiej pracy. Niejednokrotnie zwycięzcy Brązowego Kasku sięgali w dalszym przebiegu kariery po zwycięstwa na arenie europejskiej i światowej. Rok temu w Gdańsku najlepszy okazał się Mateusz Cierniak, który po zwycięstwo sięgnął drugi rok z rzędu.

Program zawodów będący także biletem na zawody 10zł. Obowiązują karnety. Dzieci i młodzież do lat 18 wstęp darmowy. Bramy stadionu otwarte zostaną o 15:00. Czynne będą tylko kasy i bramy od strony dworca PKP.

Zaprasza Ministerstwo Sportu i Turystyki.