Zuraw Gdańsk

logoz

David Bellego, Dimitri Berge, Mathieu Tresarrieu, Steven Goret, Mathias Tresarrieu pojadą w Final A w Gdańsku

Francuska federacja podała nazwiska zawodników, których zobaczymy w trakcie Final A European Team Speedway Championship w Gdańsku. W zawodach udział wezmą: David Bellego, Dimitri Berge, Mathieu Tresarrieu, Steven Goret, Mathias Tresarrieu. Zawody odbędą się 15 kwietnia o godzinie 14.00.
Bilety dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Podczas  European Team Speedway Championship Final A faworytem będą Polacy. Warto jednak zaznaczyć, że Francuzom nie brakuje doświadczenia. David Bellego w ubiegłym sezonie reprezentował barwy ekstraligowej Fogo Unii Leszno i zrobił tam dobre wrażenie, w szczególności na początku sezonu. Rozgrywki w PGE Ekstralidze zakończył ze średnią 1,48. W rozpoczynających się niedługo rozgrywkach będzie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Z kolei Dimitri Berge już kolejny rok pełni funkcję lidera Trans MF Landshut Devils. W poprzednim sezonie uzyskał średnią na poziomie 1,76 pkt i w znacznym stopniu przyczynił się do awansu niemieckiej drużyny do fazy play-off w 1. lidze. Na stadionie w Gdańsku z pewnością będzie chciał poprawić swój wynik z meczu ligowego, w którym zdobył zaledwie 2 punkty.

Mathieu Tresarrieu to złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze i dwukrotny, drużynowy  mistrz świata w tej odmianie żużla. W rodzimej lidze reprezentuje barwy Moto Club Marmande.

We Francji klubowym kolegą Mathieu Tresarrieu jest Steven Goret, który w Polsce reprezentuje barwy Metalika Recycling Kolejarza Rawicz.

Mathias Trésarrieu to duża nadzieja francuskiego speedwaya. 21-latek we Francji reprezentuje Miramont de Guyenne. W poprzednim sezonie wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Francji.

Równolegle w Pardubicach rozegrany zostanie Finał B z udziałem Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Czech. Z obu turniejów awans do Wielkiego Finału w Stralsundzie uzyskają zwycięzcy. Kwalifikację otrzyma także drużyna z lepszym bilansem z drugich miejsc. Reprezentacja Niemiec ma z urzędu zapewniony udział w Wielkim Finale. Jego triumfator otrzyma okazały puchar przechodni.

Można już kupować bilety na zawody w Gdańsku. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronach: bilety.speedwayevents.pl oraz ebilet.pl.

Ceny biletów na zawody w Gdańsku

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna

Normalne – 60 zł

Ulgowe – 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13.00. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 7 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet DME Gdańsk 2023”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.