Zuraw Gdańsk

logoz

Cross Mixed Zone 2022!

Cross Mixed Zone Gdańsk 2022 to druga edycja imprezy w ramach projektu Gdańska Letnia Atletyka. To zawody, które 28 sierpnia praktycznie zakończą sportowy sezon na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie.  Tak jak przed rokiem wyzwanie podejmą tam – w kategorii Open – prawdziwi twardziele, bywalcy boxów crossfitowych, dla których workouty to przyjemność, a sportową rywalizację mają we krwi. Start o godzinie 11.00. Wstęp bezpłatny – wejścia na plażę 53 i 54. Zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Crossbox Atleta oraz Żuraw Gdańsk.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „WSTĘP WOLNY GDAŃSKA LETNIA ATLETYKA cROsS MIXED ZONE GDAŃSK 2022 LOTOS Z PONADTO: KONSULTACJE TRENERSKIE PLAŻA GDAŃSKU- WGDAŃSKU-BRZEŻNIE -BRZEŻNIE (WEJŚCIA NR 53 54) POKAZY PODNOSZENIA CIĘŻARÓW 28 SIERPNIA 2022 NIEDZIELA 11:00 ATRAKCJE DLA KIBICÓW RYWALIZACJA DUETÃW MIESZANYCH CROSSMIXEDZONE.PL Ministerstwo TIGER Pmorskie”

Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 był imprezą ze wszech miar udaną. Dopisała pogoda, frekwencja uczestników i kibiców, panowała wspaniała atmosfera. Po prostu dobrze się wszyscy bawiliśmy.

Dlatego – pomni zeszłorocznych miłych doświadczeń – zasad nie zmieniliśmy. Cross Mixed Zone 2022 to atletyczne wyzwanie dla duetów mieszanych w kategorii Amateur/Open Team. Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji zgłosiło się 16 mikstów.

Warunki wzięcia udziału w zawodach:
1) ukończony 18 rok życia lub w przypadku 16- i 17-latków pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego
2) uiszczenie opłaty startowej w wysokości 150 zł od osoby na rachunek bankowy o numerze: 43 1140 2017 0000 4802 0587 7297 tytułem „Cross Mixed Zone 2022”
W skład pakietu startowego wchodzą: koszulka, nr startowy, suplementy diety, napój, niespodzianka.
3) posiadanie ważnego ubezpieczenia NNW

Impreza będzie mieć formułę open, na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie.

W ruch znów pójdą m.in. kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy – miejmy nadzieję – znów świecącym słońcu. To będzie wielkie atletyczne wyzwanie.

– Cross Mixed Zone Gdańsk 2022 to wydarzenie atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promujące zdrowy styl życia i zachęcające do aktywności.  Jestem pewien, że atmosfera będzie wspaniała – tak jak przed rokiem i wszyscy opuszczą gdańską plaże z uśmiechem na ustach – zapowiada Marcin Skabowski ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, które organizuje imprezę razem z Crossbox Atleta.

Rywalizacja odbędzie się – identycznie jak przed rokiem – systemem eliminacji. Po pierwszej fazie, czyli dwóch workoutach – w grze zostanie połowa drużyn. Po następnym, półfinałowym – cztery najlepsze miksty zakwalifikują się do wielkiego finału. Tutaj poznamy już zwycięzców.

Wymagania wobec uczestników? Pozytywne nastawienie i choćby minimalne umiejętności. Zadbamy też o właściwą oprawę muzyczną i konferansjerską. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców – przewidzieliśmy chociażby zumbę, pokazy podnoszenia ciężarów młodzieży z MKS Atleta czy bezpłatne porady specjalistów od szeroko pojętego fitnessu czy dietetyki. Każdy będzie mógł z nich skorzystać.

Weryfikacją zawodników zajęli się fachowcy z klubu Crossbox Atleta, który w tym roku został partnerem przedsięwzięcia i będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą, która odbywa się w kategorii Open i wyklucza udział zawodników z kategorii Elite. – Cieszy nas tak duże zainteresowanie, które zdecydowanie wyszło poza Trójmiasto. Przeważają teamy z naszego regionu, ale tegoroczni uczestnicy pochodzą nie tylko także m.in. z Lęborka, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Knurowa czy Opola! Serdecznie zapraszamy kibiców, na pewno będzie ciekawie, a nadmorska sceneria tylko doda uroku rywalizacji. Przygotowaliśmy urozmaicone workouty i chcemy dzięki temu przybliżyć crossfit szerszej publiczności. Ta impreza to świetna ku temu okazja – dodał Alexander Nabekalo, sędzia główny zawodów z Crossbox Atleta.
Przypominamy, że w lipcu 2021 najlepszy okazał się team Szwadrony 7.0 (Gracja Mecwaldowska-Domańska, Marcin Mróz) przed Monia&Paweł (Monika Kędziorska, Paweł Kuczmarski) oraz Młoda i Stary (Zosia Bulińska, Patryk Linde).

To co? Widzimy się 28 sierpnia na plaży w Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone 2022 bez Waszego udziału. Zapraszamy razem z Ministerstwem Sportu i Turystyki,  Miastem Gdańsk, Crossbox Atleta i innymi naszymi partnerami. Wstęp dla kibiców wolny.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość weryfikacji umiejętności zawodników lub ich wcześniejszych startów w innych zawodach w kategorii ELITE. Osoby uprzednio startujące w kategorii ELITE w jakichkolwiek innych zawodach nie będą brane pod uwagę przy zgłoszeniach.