Zuraw Gdańsk

logoz

4. edycja Cross Mixed Zone Gdańsk

Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 to czwarta edycja tej imprezy, która na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie.  Już 8 czerwca – tak jak w poprzednich latach – wyzwanie podejmą tam – w kategorii Open – prawdziwi twardziele – bywalcy boxów crossfitowych, dla których workouty to przyjemność, a sportową rywalizację mają we krwi. Start o godzinie 11.00. Wstęp bezpłatny – wejścia na plażę 53 i 54. 

Trzy poprzednie edycje Cross Mixed Zone Gdańsk były imprezami ze wszech miar udanymi. Dopisała piękna pogoda, frekwencja uczestników i kibiców, panowała wspaniała atmosfera. Po prostu dobrze się wszyscy bawiliśmy.

Dlatego – pomni tych miłych doświadczeń – w zasadach rywalizacji zmiany są niewielkie. Cross Mixed Zone 2024 to atletyczne wyzwanie dla duetów mieszanych w kategorii Amateur/Open Team. Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji przyjmiemy tym razem 20 mikstów – o cztery więcej niż w latach ubiegłych. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać drogą mailową pod adresem zapisy@crossmixedzone.pl (prosimy w temacie wiadomości wpisać Zapisy CMZ 2024). Tu się nic nie zmienia.

Warunki wzięcia udziału w zawodach:
1) ukończony 18 rok życia lub w przypadku 16- i 17-latków pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego
2) uiszczenie opłaty startowej w wysokości 250 zł od osoby na rachunek bankowy o numerze: 57 1140 2004 0000 3302 7949 0819 tytułem „Cross Mixed Zone 2024”
W skład pakietu startowego wchodzą: koszulka, nr startowy, suplementy diety, napój, niespodzianka, posiłek.
3) posiadanie ważnego ubezpieczenia NNW
Impreza będzie mieć formułę open, na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie. Szczegóły rywalizacji znajdziecie w regulaminie imprezy.

W ruch znów pójdą m.in. kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy – miejmy nadzieję – znów świecącym słońcu. To będzie wielkie atletyczne wyzwanie. Tym razem na głównym boisku Energa Stadionu Letniego.

– Cross Mixed Zone Gdańsk 2024 to wydarzenie, które stało się już letnią tradycją na plaży w Brzeźnie. Jest atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promuje zdrowy styl życia i zachęca do aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej, będzie też sporo innych atrakcji – m.in. porady specjalistów od diety czy fizjoterapii, zumba oraz dobra muzyka. Jestem pewien, że atmosfera będzie jak zwykle  wspaniała i wszyscy opuszczą gdańską plaże z uśmiechem na ustach – zapowiada Marcin Skabowski ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, które organizuje imprezę razem z Crossbox Atleta.

Rywalizacja odbędzie się – identycznie jak przed rokiem – systemem eliminacji. Po pierwszej fazie, czyli trzech workoutach – w grze zostanie dziesięć drużyn. Po następnym, półfinałowym – pięć najlepszych mikstów zakwalifikuje się do wielkiego finału. Tutaj poznamy już zwycięzców. Nagrody finansowe – pula wynosi 4600 zł – otrzyma tym razem cały kwartet finalistów.

Wymagania wobec uczestników? Pozytywne nastawienie i choćby minimalne umiejętności. Zadbamy też o właściwą oprawę muzyczną i konferansjerską. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców – przewidzieliśmy chociażby wspomnianą zumbę, pokazy podnoszenia ciężarów młodzieży z MKS Atleta czy bezpłatne porady specjalistów od szeroko pojętego fitnessu czy dietetyki. Każdy będzie mógł z nich skorzystać.

Weryfikacją zawodników zajmą się fachowcy z klubu Crossbox Atleta, który znów został partnerem przedsięwzięcia i będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą, która odbywa się w kategorii Open i wyklucza udział zawodników z kategorii Elite.
– Cieszy nas coraz większe zainteresowanie, które zdecydowanie wyszło poza Trójmiasto. Przeważały co prawda teamy z naszego regionu, ale uczestnicy pochodzili przecież także m.in. z Lęborka, Kołobrzegu, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy, Katowic, Zabrza, Knurowa, Bytomia, Łodzi czy Opola! Wieść o naszej imprezie rozeszła się po kraju, co bardzo nas cieszy. Stąd też decyzja o zwiększeniu liczby uczestników. Serdecznie zapraszamy kibiców, na pewno będzie ciekawie, a nadmorska sceneria tylko doda uroku rywalizacji. Przygotujemy urozmaicone workouty, dodaliśmy zresztą o jeden więcej do fazy eliminacji, by dać więcej szans na awans do kolejnej rundy. Chcemy dzięki temu przybliżyć crossfit szerszej publiczności. Ta impreza to świetna ku temu okazja – dodał Alexander Nabekalo, sędzia główny zawodów z Crossbox Atleta.
Przypominamy, że w lipcu 2021 najlepszy okazał się team Szwadrony 7.0 (Gracja Mecwaldowska-Domańska, Marcin Mróz) przed Monia&Paweł (Monika Kędziorska, Paweł Kuczmarski) oraz Młoda i Stary (Zosia Bulińska, Patryk Linde).
Przed dwoma laty triumf odniósł Spontan Squat (Klaudia Kluba, Łukasz Szczerba) przed Tank Team (Dorota Szpitun, Damian Świtliński) oraz Więcej Sprzętu niż Talentu (Zuzanna Melaniuk, Szymon Karolczyk).
Wreszcie przed rokiem najlepszy okazał się duet Trzeba Dokładać (Natalia Błędowska, Dmytro Kuznietsov) przed Więcej Sprzętu niż Talentu (Zuzanna Melaniuk, Szymon Karolczyk) oraz EMOM Team (Roksana Krzyżanowska, Piotr Szczepański).

To jak? Widzimy się 8 czerwca na plaży w Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone 2024 bez Waszego udziału. Zapraszamy razem z naszymi partnerami. Wstęp dla kibiców wolny.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość weryfikacji umiejętności zawodników lub ich wcześniejszych startów w innych zawodach w kategorii ELITE. Osoby uprzednio startujące w kategorii ELITE w jakichkolwiek innych zawodach nie będą brane pod uwagę przy zgłoszeniach.